4 Niedziela Wielkiego Postu

19 marca, 2023
  1. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie i nasza parafia organizują Przegląd Pieśni Wielkopostnych i Pasyjnych, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 19 marca o godz. 14.00 w sali widowiskowej Ośrodka. Zapraszamy
  2. W poniedziałek 20 marca  o godz. 7.00 w katedrze ks. Biskup Piotr Sawczuk wraz z księżmi pracującymi w Kurii Biskupiej i WSD odprawi Mszę św., upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Jest to inicjatywa modlitewna Rady Konferencji Episkopatów Europy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek o godz. 7.00 będzie również Msza św. w k. pofranciszkańskim.
  3. Ze względu na obchód liturgiczny niedzieli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca.
  4. Spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego w piątek po Mszy św. o godz. 18.00
  5. W sobotę 25 marca  przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. : o 7.00 w k. pofranciszkańskim, o 8.00 u ss. Benedyktynek, o 10.00 i 18.00 w katedrze. W kaplicach: w Chutkowicach o 14.00,  w Minczewie i Bujakach o godz. 15.00. Ten dzień jest zarazem Dniem Świętości Życia. W tym dniu będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy, by taką decyzję rozważyć i podjąć. Odpowiednie formularze będą leżały na ławkach przy wyjściu z kościoła. Ofiary na tacę będą  przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. 
  6. W tym dniu 25 marca swoje imieniny obchodzi ks. kanonik Marian Klubiński. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta będzie sprawowana w kościele pofranciszkańskim o godz. 7.00. Zapraszamy
  7. W przyszłą niedzielę 26 marca rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Aleksander Jacyniak, jezuita z Białegostoku; Rekolekcje będą oparte o życie i działalność św. Andrzeja Boboli. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli i ich instalacja w naszej katedrze. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Sawczuk, a homilię wygłosi o. rekolekcjonista. W tym dniu ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone do dyspozycji rekolekcjonisty. 
  8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali będzie po Mszy św. o godz. 10.00
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela