1 Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego, 2023
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz  pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. W przyszłą niedzielę, ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na rzecz pomocy misjom.
  2. W środę 1 marca obchodzimy narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  3. Spotkanie formacyjne ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po nim różaniec o 17.30 Koła Różańcowego Młodzieży
  4. Przypominamy, że Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o 1630 w kościele pofranciszkańskim; dla młodzieży i dorosłych w piątki o 1800 w Katedrze. Msza św. w piątki o godz. 1730.
  5. Czas Wielkiego Postu jest czasem wyrzeczeń i dobrych postanowień. W tym okresie prowadzone są różne akcje charytatywne i pomocowe. Dzieci otrzymają Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej,
  6. Już teraz zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do wykonania pięknych palm na procesję Niedzieli Palmowej
  7. W tym tygodniu wypada:
    – I czwartek miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00.
    – I piątek miesiąca; przypominamy o spowiedzi dzieciom, które były u I komunii św. ;  do chorych z komunią św. udamy się od godz. 9.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00
    – I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim
  8. W sobotę 4 marca uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej.
  9. W przyszłą niedzielę:
    – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 1000
    – spotkanie formacyjne dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców po Mszy św. o godz. 1200
    – Msza św. trydencka w k. pofranciszkańskim o godz. 1500
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela.
  11. W dniach 10-11 marca br. parafia Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim organizuje nabożeństwo pasyjne Zegar Męki Pańskiej. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której będą czytane rozważania dotyczące poszczególnych godzin męki Pana Jezusa oraz odmawiane modlitwy pokutne. Nabożeństwo rozpocznie się w piątek 10.03. o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy w sobotę 11.03. Mszą św. o godz. 15.00. Szczególny plan nabożeństwa znajduje się na plakacie.
  12. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Kacper Heronim Rytel, kawaler z parafii tutejszej i Emilia Jadwiga Szcześniak, panna z parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Lubani, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.