19 lutego, 2023
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy będą przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
  2. Od dziś do następnej niedzieli będziemy przeżywać Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu, a od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk. Postu, kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. We wtorek 21 lutego mija kolejna rocznica śmierci śp. ks. Wiktora Glińskiego.  Eucharystia za  śp. ks. Wiktora  będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00 w k. pofranciszkańskim.  Po Mszy św. wieczornej  spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.
  4. Początek Wielkiego Postu i nabożeństwo z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową  22 lutego. Msze św. : w kościele pofr.- 700, w kościele ss. Benedyktynek o 8.00, w  Katedrze o  – 1000 i 1800,  Bujaki – 1500, Chutkowice – 1500 i Minczewo – 1500. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od spożywania mięsa i jeden posiłek do syta w ciągu dnia.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej katecheza maryjna. Zapraszamy
  6. W piątki Droga Krzyżowa dla wszystkich  o godz. 1800. Msza św. o 1730. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorki w k. pofranciszkańskim o godz. 16 00
  7. W piątek w odpowiedzi na Apel Abpa Stanisława Gądeckiego o godz. 17.00 odmówimy różaniec w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali  w katedrze: w niedzielę po sumie i przed mszą św. wieczorną o godz. 1730, w k. pofranciszkańskim o godz. 8.00. W okresie Wielkiego Postu niech każdy z nas weźmie udział w tych nabożeństwach przynajmniej kilka razy. Za udział w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwie Drogi KrzyżowejGorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy, aby nie wychodzić bezpośrednio po mszy św. ale zostać jeszcze przez 10 min. i uczestniczyć w Gorzkich Żalach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. 26,27,28 marca.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela.
  10. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 170 zł, na fundusz cmentarny  70 zł.