4 Niedziela Zwykła

29 stycznia, 2023
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na ubezpieczenie obu naszych kościołów i cmentarza.
  2. Za tydzień w 1 niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00
  3. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane MB Gromniczną. Msze św.:  o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim, o godz. 8.00 w k. ss. benedyktynek, o godz. 10.00 i 18.00  w katedrze. W kaplicach: w Chutkowicach o 14.00, w Minczewie i Bujakach o 15.00. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic.Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele wspólnot kontemplacyjnych. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze  będzie przewodniczył  ks. Bp Piotr Sawczuk, będą również obecne: osoby życia konsekrowanego, bracia i siostry zakonne z naszych zgromadzeń zakonnych posługujących w diecezji drohiczyńskiej.  Jest to zarazem  I czwartek miesiąca, adoracja od godz. 1700, modlimy się o powołania  kapłańskie i zakonne; 
  4. W piątek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, poświęcenie świec ku czci św. Błażeja i modlitwa o uzdrowienie z choroby gardła. Jest to zarazem  I piątek miesiąca, od godz. 900 wyjazd do chorych; w kaplicy w Minczewie nabożeństwo o godz. 15.00, 
  5. 4 lutego – I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim.
  6. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim. W tym dniu wspominamy św. Agatę, na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
  7. W piątek  3  lutego rozbieramy dekoracje świąteczne i sprzątamy katedrę. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych- którzy mogą-  na godz. 10.00 do pomocy
  8. Katecheza i spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę 5.02 o godz. 12.00
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela