2 Niedziela Zwykła

15 stycznia, 2023
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. W poniedziałek w naszej katedrze będą obecne relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej patronki pielęgniarek. Początek adoracji o godz. 17.00
 3. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii księży z duszpasterstwa rodzin na czele z  ks. Biskupem Józefem  Wróblem- biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. W związku z tym Msza św. wieczorna o godz. 18.00 będzie sprawowana w katedrze.
 4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi s. Małgorzata – nasza organistka.  Msza św. w int. solenizantki będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 22.01.  o godz. 10.00
 5. W tym tygodniu wspominamy: 19.01. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; 21.01. św. Agnieszkę, Dziewicę i Męczennicę;  W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka.
 6. W czasie ferii zimowych w dniach: 30, 31 stycznia i 1 lutego 2023 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży,  którzy angażują się w życie naszej parafii. Wyjeżdżamy do Domu Sióstr Urszulanek w Nurcu. Zapisy u ks. proboszcza  
 7. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu. Rzeczy organiczne składamy do miejsc wyznaczonych, natomiast doniczki plastikowe, znicze, wkłady, sztuczne wieńce umieszczamy w kontenerach.
 8. Zapowiedzi przedślubne: do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Dariusz Zaremba kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i Kamila Kamińska panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza; Rafał Uściniak kawaler z parafii św. Rocha w Miłkowicach i Weronika Olszewska panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza; kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami niech powiadomi kancelarię parafialną.
 9. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  Poniedziałek  16.01. od godz. 15.00 – osiedle Młodych tzn. ul. Prusa, ul. Konopnickiej, ul. Słowackiego i ul. Olimpijska, a także Aleja Jaćwieży- 3 księży

  – Wtorek  17.01. od godz. 15.00. ul. Jagiellończyka i ul. Sokołowska.- 2 księży

  – Środa 18.01. od godz. 15.00 – ul. Kotlarska, Słoneczna, Witosa i Południowa – 2 księży