Niedziela Chrztu Pańskiego

08 stycznia, 2023
 1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Pomódlmy się za kapłana, który udzielił nam sakramentu chrztu św. , za naszych rodziców i rodziców chrzestnych.
 2. We wtorek 10 stycznia przypada 300 rocznica poświęcenia naszej Katedry. Obecna katedra czyli kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej został konsekrowany w pierwszą niedzielę po Trzech Królach – 10 stycznia 1723 r. przez ks. Stefana Bogusława Rupniewskiego biskupa diecezji łuckiej. Nasza katedra staraniem Ks. biskupa Antoniego Dydycza w latach 2002-2005 przeszła generalny remont i została rekonsekrowana 10 stycznia 2005 r.

  Obchody jubileuszowe będą miały przebieg następujący: godz. 17.00- wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, modlitwę prowadzą Koła Żywego Różańca z naszej parafii i diecezji, godz. 17.40 – rys  historyczny o katedrze- ks. dr Zenon Czumaj, dyrektor Muzeum Diecezjalnego, godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem J E Ks. Biskupa Piotra Sawczuka.

  W związku z uroczystościami jubileuszowymi będą zmiany odprawiania Mszy św. w sposób następujący: w poniedziałek 9 stycznia wieczorna Msza św. będzie sprawowana w kościele pofranciszkańskim, we wtorek 10 stycznia wieczorna Msza św. będzie sprawowana w katedrze.
 3. Spotkanie opłatkowe Ks. Biskupa z sołtysami odbędzie się w sobotę 14 stycznia w Drohiczynie. Porządek spotkania:  o godz. 10.30 Msza św. w katedrze, a następnie spotkanie w gmachu WSD, gdzie nastąpi składanie życzeń i będzie skromny poczęstunek.
 4. W sobotę 14 stycznia o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca, III Zakonu Franciszkańskiego, Chóru,  Caritas, Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy 
 5. Do chorych z komunią św. udamy się w piątek 13 stycznia od godz. 9.00
 6. Poświęcenie książeczek dzieciom Pierwszokomunijnym będzie w niedzielę 15 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00
 7. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Arkadiusz – wikariusz naszej parafii.  Msza św. w int. solenizanta będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 15.01.  o godz. 12.00
 8. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 9. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  Poniedziałek 9 stycznia ; od godz. 15.00 ul. ks. Biskupa Zygmunta Łozińskiego, Różyckiego, Bohaterów Września, Jana Pawła II, Romanowicza- 3 księży 

  – Środa 11 stycznia od godz. 9.00 – Zajęczniki 2 księży, od godz. 15.00 – ul. Hołdu Pruskiego, Nadbużańska, Ratuszowa, Rynek Kościuszki, Kościelna i Farna,

  Czwartek 12 stycznia  od godz. 9.00 – kolonie Zajęcznik i Klekotowo; 
  od godz. 1500 ul. Piłsudskiego, Litewska, Kramczewska, Batorego i Podlaska – 3 księży

  Piątek 13 stycznia   , godz. 1500 ul. Mickiewicza, Dmowskiego, Benedyktyńska, Nieznanego Żołnierza;

  -Sobota 14 stycznia  od. godz. 9.00 – Minczewo – 2 księży

  – Poniedziałek 16 stycznia   od godz. 1500 osiedle Młodych i ul. Jaćwieży.