2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

01 stycznia, 2023
 1. W komunikacie ks. Biskupa Piotra Sawczuka czytamy: Z ufną modlitwą udajemy się do Tronu Miłosiernego Boga, aby polecić duszę śp. papieża seniora Benedykta XVI, który zakończył swoją ziemską drogę. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godz. 9.30 na placu św. Piotra w Rzymie.

  W tym dniu 5 stycznia o godz. 15.00 w katedrze ks. Biskup Piotr będzie przewodniczył Mszy św. żałobnej w intencji śp. Benedykta XVI. Przybądźmy wszyscy jak najliczniej, aby wyprosić zmarłemu papieżowi łaskę wiecznego pokoju.  Jest to I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 2. W piątek 6.01. uroczystość Objawienia Pańskiego, taca przeznaczona na misje. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów. W  zestawie z kredą i kadzidłem umieszczony będzie również węgielek, na który wysypujemy kadzidło, aby napełniło wonnością nasze domy. Ofiary składane przy okazji kredy będą przeznaczone na remont kaplicy loretańskiej.  Po Mszy św. o godz. 12.00  odbędzie się orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z katedry i dotrze do Ośrodka Kultury, gdzie Mędrcy  pokłonią się Dziecięciu Jezus.  Po zakończeniu pochodu otrzymamy  ciepły poczęstunek. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału  w Orszaku. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy  św. o godz. 8.30  i 18.00
 3. Do chorych z komunią św. udamy się za dwa tygodnie w piątek 13 stycznia od godz. 9.00
 4. W sobotę 7 stycznia różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00
 5. W najbliższą niedzielę 8.01. przypada święto Chrztu Pańskiego i jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego czyli do MB Gromnicznej.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Naśw. Sakramentu.
 6. Poświęcenie książeczek dzieciom Pierwszokomunijnym będzie w niedzielę 15 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00
 7. Zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami, oraz młodzież która należy do Koła Różańcowego, na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 7 stycznia o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 8. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  Poniedziałek 2 stycznia:
  od godz. 900 Sytki – 2 księży
  od godz. 1500 – bloki ul. Warszawska – 3 księży

  Wtorek 3 stycznia:
  od godz. 900 Kłyzówka 
  od godz. 1500 ul. Wielkiego Księcia Witolda z obu stron – 2 księży i  ul. Monterska, a następnie ul. Wojska Polskiego- 1 ksiądz

  Środa 4 stycznia : 
  od godz. 900 Zajęczniki – 2 księży;
  od godz. 1500 Osiedle przy Ul. ks. Biskupa Władysława Jędruszuka -2 księży

  Sobota 7 stycznia:
  od godz. 900: Sieniewice -2 księży i Lisowo Janówek- 1 ksiądz

  Poniedziałek 9 stycznia:
  od godz. 1500 ul. ks. Biskupa Zygmunta Łozińskiego, Różyckiego, Bohaterów Września, Jana Pawła II, Romanowicza- 3 księży

  Osoby, które pragną złożyć ofiarę na  utrzymanie parafii tzw. składkę parafialną przekazują podpisaną kopertę z ofiarą. W tym roku planujemy zmienić pokrycie dachu plebanii z eternitu na blachę i pomalować cały budynek. Można też złożyć składkę na fundusz cmentarny, z którego będziemy wykładać kostką brukową kolejne alejki cmentarne. Ponieważ ceny utrzymania rosną zwracamy się z prośbą o składkę parafialną na kościół w wysokości 170 zł i składkę na fundusz cmentarny 70 zł.