4 Niedziela Adwentu

18 grudnia, 2022
  1. Zapraszamy na roraty w poniedziałek o godz. 6.30 i w środę o godz. 18.00. W tym tygodniu spowiadamy pół godziny przed mszą św.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu będzie tylko Msza św. poranna o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 . Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, o zachowaniu postu. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą, następnie czytamy fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa,  śpiewamy kolędę: „Wśród nocnej ciszy” i składamy sobie  życzenia`. Wigilia ma charakter postny i nie spożywa się  alkoholu. 
  3. Zapraszamy na Pasterkę, która będzie sprawowana: w k. ss Benedyktynek o godz. 2200, i w katedrze o godz. 2400
  4. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. rano w kościele pofranciszkańskim o godz. 830. Będą Msze św. : w Chutkowicach o godz. 9.00, w  Minczewie o godz. 900, w Bujakach o 1100  ,w kościele s. Benedyktynek o godz. 9.00 
  5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu taca przeznaczona jest na KUL i uczelnie katolickie. 
  6. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia  po mszy św. o 1200 będzie adoracja dzieci przy żłóbku, natomiast w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 11.50 dzieci z naszej parafii pokażą nam jasełka, Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców. 
  7. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych Caritas. W zakrystii mamy jeszcze poświęcone opłatki.
  8. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela.