1 Niedziela Adwentu

27 listopada, 2022
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które są  przeznaczone na ogrzewanie kościoła. 
  2. Nabożeństwa roratnie w naszej parafii będą odprawiane: w poniedziałki o 630 w kościele pofranciszkańskim; w środy i soboty o godz. 1800 w Katedrze. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci zapraszamy z lampionami adwentowymi, a także z kartkami ze swoim imieniem i nazwiskiem, ponieważ po nabożeństwie dzieci będą losować figurę Matki Bożej
  3. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca: adoracja od godz. 17.00 – modlimy się w intencji powołań. W I piątek miesiąca, do chorych udamy się od godz. 9.00 , nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00
  4. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, 
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Chodzi o Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  6. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela. 
  7. Można nabyć także kalendarz adwentowy dla dzieci i świece adwentowe rozprowadzane przez Caritas. Również od następnej niedzieli będzie można w zakrystii nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Będzie on również roznoszony po Drohiczynie i po wioskach. Prosimy o pomoc radnych parafialnych. W związku z tym zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w przyszłą niedzielę na godz. 14.00
  8. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w ramach Ogólnopolskiej Akcji Tak Pomagam będą prowadzili zbiórkę żywności w naszych sklepach TOPAZ i BIEDRONKA. Zbiórka będzie przeprowadzona w piątek 2 grudnia w godzinach: 13.00-16.00 i w sobotę w godzinach: 10.00-16.00. Zebrane produkty będą przekazane w formie paczek świątecznych potrzebującym
  9. Informujemy, że w dniu 28  listopada w Drohiczynie odbędą sięBezpłatne Badania Słuchu  od godz 9:00 – 14:00 . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do Audikobusa  na parkingu przy Biedronce na ul Mieszka I