34 Niedziela Zwykła

20 listopada, 2022
  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Jest to święto patronalne WSD w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i KSM.  Jednocześnie obchodzimy XIV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem: Uleczyć tęsknotę. Ofiary, które złożymy dzisiaj do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na pomoc Ukrainie.
  2. We wtorek 22 listopada wspominamy św. Cecylię dziewicę i męczennicę, patronkę chórów kościelnych. Dziękujemy s. Małgorzacie naszej organistce  i chórowi  za ich służbę  w naszej parafii.
  3. W czwartek ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na Katechezę Maryjną po Mszy św. wieczornej do sali katechetycznej na plebanii
  4. Od kwietnia 2021 r. Caritas  diecezji drohiczyńskiej otworzył w Wyrozębach DOM DZIECKA RAFAEL, w którym przebywa 14 dzieci. Na potrzeby tej instytucji Caritas rozprowadza kalendarze adwentowe dla dzieci,  jako cegiełkę na ten dom dziecka. W środku znajdziemy czekoladki jak i zadanie do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Koszt kalendarza adwentowego to 10 zł.
  5. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej  wraz z naszą parafią organizuje akcję „Od serca”. Dzisiaj we wszystkich kościołach w naszej diecezji rozdawane są papierowe torby, które możemy zabrać do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Ten dar Od serca przyniesiemy do naszych kościołów w kolejną , I niedzielę Adwentu, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. 
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii: 9,10 i 11 grudnia, a poprowadzi je ks. Tomasz Duszkiewicz
  7. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  8. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela.