02 października, 2022
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  2. Msza św. w intencji III Zakonu Franciszkańskiego we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 , a po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali na plebanii
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 4.10. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 5.10. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, 7.10. wspomnienie NMP Różańcowej.
  4. Nasza parafia organizuje  nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu połączone z rozważeniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Rozpocznie się w pierwszy czwartek miesiąca 6 października Mszą św. o godz. 17.30, a zakończy się w pierwszy piątek 7 października  Mszą św. o godz. 17.30 . Szczegółowy program na plakacie ogłoszeń. Zapraszamy do czuwania modlitewnego, w którym będą brały również osoby z dekanatu drohiczyńskiego.
  5. W tym tygodniu wypada:  I piątek miesiąca – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, od godz. 9.00 udajemy się do chorych. W kaplicy w Minczewie Msza św. o godz. 15.00. O spowiedzi w pierwsze piątki przypominamy dzieciom, które były u pierwszej komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1000 ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.
  7. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę śmierci bł. Anieli Salawy, która jest patronką III Zakonu Franciszkańskiego, dlatego w przyszłą niedzielę w naszej parafii po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami bł. Anieli Salawy.
  8. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane następująco: w niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież, która przystąpiła do bierzmowana w środy i piątki  do  katedry.
  9. Spotkanie formacyjne ministrantów z ks. Arkadiuszem w sobotę 8 września o godz. 16.00
  10. Zapraszamy na Diecezjalną Konferencję „Ku trzeźwości Narodu – Wezwani do działania”, która odbędzie się 8 października 2022 r w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Zaproszone są osoby, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin i całego narodu.  W trakcie konferencji możliwość wysłuchania wykładów osób zaangażowanych w pracę na rzecz trzeźwości (między innymi minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk). Konferencja trwa od 10.00 do 17.00. W ramach konferencji kawa i obiad bez opłat. Wstęp wolny. Jedyny wymóg to wcześniejsze zapisanie się według poniższych informacji. Zgłoszenia uczestników Ireneusz Siemek tel 602732961 mail: [email protected]
  11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela
  12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii: 160 zł i 200 zł , na fundusz cmentarny:  2 ofiary po 60 zł, na remont kaplicy loretańskiej 100 zł i 200 zł.