26 Niedziela Zwykła

26 września, 2022
 1. Z wielką radością pragniemy zaprosić naszych parafian na srebrny jubileusz ślubów zakonnych S Zuzanny Kazimierczuk, Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Msza św. jubileuszowa będzie sprawowana w katedrze w sobotę 1 października 2022 r. o godz. 11.00, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Tadeusza Pikusa.
 2. W poniedziałek 26.09. o godz. 19.00  w sali na plebanii odbędzie się spotkanie przedstawicieli KŻR, Akcji Katolickiej, Apostolatu Maryjnego, III Zakonu Franciszkańskiego i Caritas. Na spotkaniu omówimy czuwanie modlitewne, które odbędzie się 6 i 7 października.
 3. We wtorek 27.09. o godz. 17.00 w katedrze  Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w k. pofranciszkańskim. Spowiedź młodzieży do bierzmowania i ich rodzin w poniedziałek w katedrze o godz. 17.00
 4. Dnia 28 września, w środę o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i miasteczek spotkają się ludzie, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej skupia tysiące ludzi na całym świecie. W naszym mieście w tym dniu 28 września  zgromadzimy się o godz. 15.00 na placu katedralnym przy ołtarzu papieskim by modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
 5. Organizujemy wycieczkę do Białegostoku w dniu 29 września tego roku. W programie: zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru, a także modlitwa i zwiedzanie klasztoru Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie są pamiątki po bł. ks. Michale Sopoćko. Zapisy u ks. proboszcza. Koszt 75 zł
 6. W tym tygodniu wypada:   I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00, 
 7. W tym tygodniu wspominamy:27.09. św. Wincentego a Paulo, 28.09. św. Wacława, męczennika,  29 września św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, 1 października św. Teresę od Dzieciątka Jezus, 2 października św. Aniołów Stróżów,
 8. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy św. o godz. 10.00
 9. Od soboty  rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Zachęcamy, by nabożeństwo różańcowe organizowano także w kaplicach, a także we wsiach bez kaplic. Różaniec to modlitwa naszych czasów. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież w środy i piątki  do  katedry. 
 10. Za tydzień w niedzielę 2.10 o godz. 12.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych i ich rodziców i poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Za tydzień  Msza św. trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
 12. a tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
 13. W czwartek 29 września po Mszy św. wieczornej ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na katechezę maryjną do sali na plebanii. Msza św. w intencji Ks. Rafała z racji imienin będzie sprawowana w czwartek  29 września  o godz. 18.00 
 14. Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Łukasz Kadej kawaler z parafii tutejszej i Oliwia Polak panna z parafii Skrzeszew, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.