24 Niedziela Zwykła

11 września, 2022
  1. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Wychowania. Módlmy się o dobrych rodziców i wychowawców.
  2. We wtorek 13 września w katedrze odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie w następującym porządku: godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu,  godz. 18.00 Msza św., godz. 18.45 procesja różańcowa z figurą MB Fatimskiej wokół katedry. Tym razem zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami i dzieci z klasy III i IV wraz z rodzicami. Prosimy  o niesienie figury : I  tajemnica – rodzice uczniów z klasy VIII; II tajemnica- rodzice uczniów z klasy VII; III  tajemnica – rodzice uczniów z klasy IV; IV tajemnica – rodzice uczniów z klasy III, V  tajemnica – uczniowie klasy VIII. Naszą modlitwę ofiarujemy w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny WSD
  3. Święto Podwyższenia Krzyża przypada w środę 14 września.  W Drohiczynie  tego dnia odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Msze św. w tym dniu: o godz. 7.00  i 18.00  i o godz. 11.00  dla młodzieży przy ołtarzu papieskim.
  4. W tym tygodniu Caritas naszej parafii będzie wydawał produkty żywościowe w ramach Programu FEAD. Wydawanie żywności będzie w środę, czwartek i piątek w godz. 9.00-12.00 i 15.00-17.00
  5. W czwartek 15.09. w liturgii wspomnienie NMP Bolesnej, w niedzielę 18.09. przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
  6. W najbliższą niedzielę 18.09. przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
  7. W niedzielę 18 września  Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 r.  Będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny. 
  8. W sobotę 10 września odbyły się Dożynki Diecezjalne w Kosowie Lackim. Naszą Parafię reprezentowali mieszkańcy wsi Lisowo Janówek i wsi Koczery. Podczas dożynek postało poświęcone ziarno siewne, które można zabrać do swoich domów. Miło nam podać do wiadomości że wieniec z naszej parafii zdobył wyróżnienie. Gratulujemy 
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Judyta Koszelczuk panna z parafii tutejszej i Patryk Bartnicki kawaler z parafii MB Fatimskiej w Brodnicy, zapowiedź pierwsza. Emilia Dżesika Przybyło panna z parafii tutejszej i Grzegorz Stanisław Zawadzki kawaler z parafii Jabłonna Lacka, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.