21 Niedziela Zwykła

21 sierpnia, 2022
  1. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia  będziemy przeżywali dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa będzie sprawowana o godz. 10.00 przy ołtarzu papieskim. Prosimy wieś Lisowo Janówek i Koczery o przygotowanie wieńca dożynkowego. Prosimy, jeżeli ktoś może, o dostarczenie warzyw i owoców do dekoracji ołtarza papieskiego np. dynie, patisony i słoneczniki.  Na tej Mszy św. będziemy gościli również motocyklistów z Rajdu Katyńskiego i Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu, a także strażaków z OSP. Prosimy zatem, by poszczególne miejscowości przygotowały ciasto i owoce do poczęstunku gości. 
  2. Mszą św. o godz. o godz. 10.00 w przyszłą niedzielę rozpocznie się również I Podlaski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Szczegółowy program zamieszczony na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  3. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia w kaplicy w Bujakach odpust M B Częstochowskiej. Msza św. o godz. 12.00
  4. W tym tygodniu w piątek 26 sierpnia obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. w k. pofranciszkańskim o godz. 7.00, w katedrze o godz. 10.00 i 18.00, w Chutkowicach – o 1200 i w Minczewie – o  1500. Nie będzie tylko mszy św. w Bujakach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W naszej Parafii zbieramy podpisy pod Projektem Ustawy Solidarnej Polski : Stop agresji wobec Chrześcijan. Prosimy osoby, które chciałyby podjąć się zebrania podpisów o zgłoszenie się do zakrystii i pobranie odpowiednich formularzy. 
  6. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Mateusz Redo z parafii tutejszej i Monika Redo z d. Bieńkowska  z parafii p.w. św. Stanisława w Sarnakach, oboje cywilnie związani, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.