20 Niedziela Zwykła

14 sierpnia, 2022
  1. W poniedziałek – 15 sierpnia, ur. Wniebowzięcia NMP. Tytuł kościoła pofranciszkańskiego – odpust. Msze św.: w kościele s. Benedyktynek o godz. 800 w kościele pofr.: 830, 1000, 1200 – suma odpustowa. i  Msza św. o godz. 1900  . O godz. 11.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec. W tym dniu nie ma Mszy św. w katedrze. W to święto przynosimy wiązanki kwiatów i ziół. Piękno naszych wiązanek ma przypominać nam piękno Matki Najświętszej i Jej wniebowzięcie. Jest to także 102 rocznica Cudu nad Wisłą – w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i poległych w jej obronie. W tym dniu będziemy mogli naszymi ofiarami do puszek wesprzeć nasze siostry Benedyktynki, które prowadzą prace budowlane w klasztorze. Bóg zapłać za dobroć serca 
  2. Za dwa tygodnie w niedzielę 28 sierpnia w kaplicy w Bujakach odpust M B Częstochowskiej. Msza św. o godz. 12.00
  3. W niedzielę 28 sierpnia  będziemy przeżywali dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa będzie sprawowana o godz. 10.00 przy ołtarzu papieskim. Prosimy wieś Lisowo Janówek i Koczery o przygotowanie wieńca dożynkowego. Na tej Mszy św. będziemy gościli również motocyklistów z Rajdu Katyńskiego i Koła Gospodyń Wiejskich
  4. W naszej Parafii zbieramy podpisy pod Projektem Ustawy Solidarnej Polski : Stop agresji wobec Chrześcijan. Prosimy osoby, które chciałyby podjąć się zebrania podpisów o zgłoszenie się do zakrystii i pobranie odpowiednich formularzy. 
  5. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.