19 Niedziela Zwykła

07 sierpnia, 2022
  1. W naszej parafii gościmy panią Monikę Krasowską, która jako wolontariuszka i misjonarka świecka udaje się do pracy misyjnej w Ekwadorze. W związku z organizacją wyjazdu i tworzeniem odpowiedniego funduszu dzisiaj po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć wyjazd Pani Moniki zbiórką do puszki. Bóg zapłać
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: 8.08. św. Dominika, prezbitera; 9.08. obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; 10.08. św. Wawrzyńca diakona i męczennika, 11.08 św. Klarę dziewicę, patronkę naszej Matki Klary przeoryszy Mniszek Benedyktynek, 14.08. św. Maksymiliana Marię Kolbego; jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach
  3. W  sobotę 13 sierpnia w katedrze odbędzie się nabożeństwo fatimskie w następującym porządku: godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu,  godz. 18.00 Msza św., godz. 18.45 procesja różańcowa z figurą MB Fatimskiej wokół katedry. Prosimy  o niesienie figury członków Kół Żywego Różańca naszej parafii. Naszą modlitwę ofiarujemy w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie. Nabożeństwo poprowadzi ks. Tadeusz Syczewski, Rektor WSD
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich, którzy służą do procesji.
  5. Dziękujemy mieszkańcom  Wólki Zamkowej, Tonkiel, Chutkowic, Chrołowic i Runic za  przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.
  6. Zapraszamy do czytania tygodnika NIEDZIELA

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:  Radosław Rutkowski kawaler z parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku i Karolina Krawczyk panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.