17 Niedziela Zwykła

24 lipca, 2022
  1. Za chwilę odmówimy modlitwę i pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na zakup środków transportu  dla misjonarzy. 
  2. We wtorek 26 lipca wspominamy św. Annę i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  3. Zbliża się czas wyruszenia 32 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca / od wtorku / rozpoczną się zapisy do Grupy Katedralnej. Pielgrzymi z Drohiczyna wyruszają w niedzielę 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Pielgrzymi Duchowi  zapisują w kancelarii lub zakrystii swoją intencję, którą przekażemy pątnikom, aby zanieśli ją na Jasną Górę. 
  4. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Wólki Zamkowej i Tonkiel o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.
  5. W naszej parafii przymierzamy się do zmiany dachu na plebanii. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na zakup blachy na pokrycie dachu na  plebanii. Bóg zapłać
  6. Zapraszamy do czytania tygodnika NIEDZIELA
  7. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu: na utrzymanie parafii 200 zł i 50 zł, na fundusz cmentarny 50 zł,
  8. Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:   Michał Szymaniuk kawaler  z parafii tutejszej i Natalia Janina Koprowicz panna z parafii p. w. Św. Szczepana w Warszawie, zapowiedź druga. Marek Mioduszewski kawaler z parafii Miłkowice i Beata Bruś panna z parafii tutejszej; zapowiedź  pierwsza. 

    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.