12 Niedziela Zwykła

19 czerwca, 2022

W naszej parafii gościmy S. Augustynę z Zgromadzenia Sióstr Dominikanek, która od ośmiu lat pracuje w Fastowie pod Kijowem na Ukrainie. Możemy wesprzeć posługę Siostry naszymi ofiarami po Mszy św. 

  1. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego we wtorek 21 czerwca po wieczornym nabożeństwie.
  2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej są śpiewane Nieszpory Eucharystyczne i jest procesja. Dlatego też  w najbliższy wtorek Msza św. wieczorna będzie odprawiana w katedrze. Prosimy szczególnie  ministrantów  i dziewczynki sypiące kwiatki i noszące poduszeczki do udziału w procesji. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie ziół i kwiatów, a także obrzęd błogosławieństwa dzieci, dlatego zapraszamy rodziców z małymi dziećmi.
  3. Liturgicznie uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela  w tym roku obchodzimy w czwartek 23 czerwca . W piątek 24 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00  udamy się nad meleksami na rzekę Bug, gdzie po przybyciu przeprawimy się promem i odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także odmówimy modlitwę poświęcenia wody. Zapraszamy na tę modlitwę. Będziemy modlili się o bezpieczne wakacje. Dziewczęta prosimy o przygotowanie wianków.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie sprawowana w  piątek o godz. 8.15. Na tej Mszy św. będziemy modlili się w intencji S. Anny i złożymy Jej życzenia imieninowe.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalszy remont kaplicy loretańskiej w k. pofranciszkańskim.
  8. W dniach 26 czerwca – 1 lipca organizujemy dla dzieci półkolonie parafialne. Zapisy u ks. proboszcza, Osoby, które się zapisały są proszone o odebranie karty uczestnictwa.
  9. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela
  10. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Patryk Kosiński kawaler z parafii tutejszej i Amelia Kłopotowska panna z Parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, zapowiedź pierwsza; Michał Odorczuk kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Anna Jarmuł panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.