Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca, 2022

Dziś przeżywamy główny odpust w naszej parafii z racji tytułu Katedry – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy ks. kan. Jarosławowi Rzymskiemu za  przyjęcie zaproszenia na nasz odpust parafialny, poprzedzony czterdziestogodzinnym nabożeństwem eucharystycznym i wygłoszenie Słowa Bożego. Dziś też kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obrzęd wprowadzenia relikwii bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, i po Mszy św. procesja eucharystyczna 

 1. W poniedziałek 13 czerwca odpust w kościele pofranciszkańskim ku czci św. Antoniego. Kazania odpustowe wygłosi ks. kan. Dariusz Kucharek, ojciec duchowny naszego WSD. Porządek Mszy św. : 8.30, 10.00, o 11.20 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec fatimski, o 12.00 – suma, po Mszy św. o 12.00 procesja wokół Placu Kościuszki, na procesji będzie niesiona figura MB Fatimskiej, i wieczorem Msza św. o 18.00.  W tym dniu nie będzie mszy św. w katedrze i kaplicach. Akcja Katolicka będzie rozprowadzała obrazy św. Antoniego jako cegiełki, książkę  „Wspomnienia ks. Kazimierza Czarkowskiego” i miód św. Antoniego. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na remont kaplicy loretańskiej. Będą też chlebki św. Antoniego dzięki uprzejmości Piekarni Podlaskiej. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o solenizantach, a szczególnie o ks. Biskupie Antonim.
 2. W czwartek 16.06.  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. 800– s. Benedyktynki, w kościele pofranciszkańskim o godz. 830, w katedrze 1000 – (procesja), i o 1800. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji Eucharystycznej szczególnie dzieci i młodzież. W tym roku trasa procesji będzie przebiegała następująco : I ołtarz, przy kapliczce św. Jana –  przygotowują KŻR, II ołtarz przy MGOK- przygotowują pracownicy, III ołtarz w parku miejskim – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV ołtarz przy katedrze na ołtarzu papieskim -rodzice bierzmowanych.

  W oktawie Bożego Ciała po Mszach św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 1000, a Nieszpory odśpiewamy o godz. 1730.  
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 14.06. bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, 17.06. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 4. W przyszłą niedzielę będzie sprawowana Msza św. za śp. ks. Mariana Świerszczyńskiego w 15 r. śm.
 5. W dniach 26 czerwca – 1 lipca organizujemy dla dzieci półkolonie parafialne. Zapisy u ks. proboszcza
 6. Spotkanie ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17.00
 7. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 120 zł, na fundusz cmentarny: 60 zł, 
 8. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela
 9. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Michał Odorczuk kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Anna Jarmuł panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie, zapowiedź pierwsza; Michał Łukasiuk kawaler z parafii tutejszej i Emilia Sielicka panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, zapowiedź druga;  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.