Niedziela Zesłania Ducha Świętego

05 czerwca, 2022
 1. Dziś za odmówienie hymnu ,,O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III 
 2. Jutro Uroczystość Najświętszej MP -Matki Kościoła – głównej Patronki naszej Diecezji, drugi dzień Zielonych Świąt.  Msze św. o 7.00 w kościele pofr. o 7.00 w k. ss. benedyktynek, o godz. 10.00 i 18.00 w katedrze;   o 900 – Chutkowice ; 15.00 – Minczewo i 1500 –  Bujaki.
 3. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek 9.06. 
 4. W piątek 10 czerwca,  będziemy przeżywali 23 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Drohiczynie.  W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana przy Ołtarzu Papieskim na placu katedralnym. W tym dniu rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa, które jest przygotowaniem do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Program jest następujący:
  Piątek 10 czerwca
   godz. 18.00 – Msza św. polowa ( Ołtarz Papieski)
  – godz. 20.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu
  – godz. 21.00 Apel Jasnogórski
  Sobota 11 czerwca
  – godz. 8.00 jutrznia 
  – godz. 8.30- 10.00 Adoracja Najśw. Sakramentu
  – godz. 10.00 Msza św.
  – godz. 11.00- 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu
  – godz. 13.00 Plac katedralny:
  – Koncert papieski Magdy Steczkowskiej
  – godz. 14.00 Msza dla motocyklistów Rajdu Papieskiego
  – godz. 16.00 Msza św. dla młodzieży z KSM, Oazy, i Pielgrzymki, sprawowana przez ks. Biskupa Piotra Sawczuka
  – godz. 18.00 Msza św. w katedrze
  -godz. 19.00-21.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski
  W Niedziela Trójcy Przenajświętszej porządek nabożeństw pozostaje niedzielny. Będzie Msza św. o godz. 8.00 w k. ss benedyktynek. Wszystkie pozostałe Msze św.  z racji na odpust będą sprawowane w katedrze. Nie będzie Mszy św. w k. pofranciszkańskim i kaplicach.
  Kazania podczas nabożeństwa wygłosi ks. dr Jarosław Rzymski 
  Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obrzęd wprowadzenia relikwii bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, i Mszy św. procesja eucharystyczna 
 5. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Próba dzieci klas IV przed rocznicą I komunii św. w środę o godz. 18.00, spowiedź w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00. 
 6. Przypominamy tym wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, że w najbliższym czasie powinni to uczynić. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej upływa 12 czerwca czyli w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 7. Bardzo Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 120 zł  , na fundusz cmentarny 60  zł,  na k. loretańską 200 zł
 8. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Michał Łukasiuk kawaler z parafii tutejszej i Emilia Sielicka panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, zapowiedź pierwsza; Adrian Buśko kawaler z parafii tutejszej i Anita Reda panna z parafii św. Stanisława Kostki w Okuniewie. Zapowiedź druga Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.