NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2022

24 kwietnia, 2022
 1. Dziś święto Bożego Miłosierdzia, kończy się Oktawa Świąt Wielkanocy. Dzisiaj w katedrze o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najśw. Sakramentu  do godz. do 16.00. 
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że za odmówienie dzisiaj Koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Od niedzieli rozpoczynamy odprawianie pięknego nabożeństwa majowego ku czci MB. W dni powszednie będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po sumie i o godz. 1730. Bardzo zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, do zbierania się w kaplicach, przy krzyżach czy kapliczkach, aby śpiewem Litanii Loretańskiej głosić chwałę Matki Najświętszej.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  – w poniedziałek 25.04. święto św. Marka Ewangelisty
  – we wtorek 26.04. uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika 
  – w piątek  29.04. święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; jednocześnie jest to dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  – w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego
  – w czwartek po wieczornej Mszy św. katecheza maryjna 
  – w sobotę 30 kwietnia o godz. 16.00 dzieci pierwszokomunijne w katedrze mają próbę spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę: 
  – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00
  – Msza św. Trydencka  o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
 6. W przyszłą niedzielę 1 maja  nabożeństwo poświęceniem pól w Drohiczynie. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona o godz. 10.00, natomiast o godz. 15.00. modlitwa przy ołtarzach.  Prosimy o przysłanie pojazdu po księdza o godz. 14.45.  Harmonogram poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 160 zł, na fundusz cmentarny 60 zł,  i 2000 zł,
 8. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Patrycja Zagubień panna z parafii tutejszej i Kamil Golonko kawaler zamieszkały w Parafii Prawosławnej p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.