Niedziela Palmowa 2022

10 kwietnia, 2022
 1. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną.
 2. Po Mszach św. tradycyjnie Akcja Katolicka rozprowadza „baranki wielkanocne” z ciasta. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy loretańskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Antoniemu Stopczyńskiemu i p. Albinowi Łukaszewiczowi za upieczenie i ofiarowanie baranków. Jeżeli dzieci przyniosły do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej można je zostawić  w zakrystii lub jeśli ktoś zapomniał można je przynieść przy okazji poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. 
 3. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia
  Wielki  Czwartek o godz. 930 Msza św. Krzyżma. Tę Mszę odprawiają  kapłani pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra. Podczas liturgii zostaną poświęcone oleje święte.
 4. Wielki Czwartek, liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 1800. O godz. 2200 odśpiewamy Gorzkie Żale cz. I, adoracja do godz. 2300
 5. Wielki Piątek i Wielką Sobotę: adoracja od godz. 800– 2300
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek do syta. Post nie obowiązuje poważnie chorych i małe dzieci. O 1730 odśpiewamy cz.2 Gorzkich Żali, o godz. 1800 – Nabożeństwo Męki Pańskiej, któremu będzie przewodniczył J. E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk; po nabożeństwie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 2200 – cz.3 Gorzkich Żali.  Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża Św. są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz miejsc świętych w Ziemi Świętej. 
 7. W Wielką Sobotę Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 1900. Przychodzimy do kościoła ze świecami na liturgię światła i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Świece powinny być zabezpieczone przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę. 
 8. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów tak jak co roku. Prosimy o przyjechanie po księży od godz. 900. Jeden ks. rozpocznie od Zajęcznik, drugi od Runic. W Katedrze poświecenie pokarmów od 1100 – do 1500
 9. Spowiedź w Wielki Piątek: 1500 – 1700. Wielką Sobotę: 1200 – 1500 i po nabożeństwach wieczornych. 
 10. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja Rezurekcyjna i msza św. o godz. 600. Tej Mszy sw. będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk. Pozostałe msze św.: w Katedrze: 1000, 1200, 1800, u ss. Benedyktynek o godz. 900; W Chutkowicach: 930, Minczewie 930, Bujakach 1100. W drugi Dzień Świąt Wielkanocnych porządek mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na KUL. 
 11. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane na kanele Parafii Katedralnej w Drohiczynie przez serwis YOUTUBE
 12. Zachęcamy do nabywania  Tygodnika katolickiego Niedziela.