5 Niedziela Wielkiego Postu

03 kwietnia, 2022
 1. O dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny WSD w Drohiczynie. Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek: o godz. 8.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze SP klasy I-IV, o  godz. 10.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek o godz. 13.00 Msza św. w kaplicy w Chutkowicach, o godz. 14.00 w kaplicy w Minczewie, we wtorek o godz. 13.00 Msza św. w kaplicy w Bujakach. Podczas rekolekcji spowiedź w poniedziałek i wtorek, zachęcamy do zrobienia dobrego rachunku sumienia; (nie ma mszy św. porannych w kościele pofranciszkańskim).
 2. W przyszłą niedzielę mamy już Niedzielę Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową.  Główne nabożeństwo rozpoczniemy przy ołtarzu papieskim, na placu katedralnym o godz. 1200, stąd procesjonalnie, wspólnie przejdziemy do Katedry. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież z palmami, najlepiej wykonanymi własnoręcznie, do udziału w procesji. Na zakończenie zrobimy zdjęcia do kroniki i strony internetowej, i rozdamy dzieciom upominki. 
 3. W niedzielę palmową dzieci przynoszą do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które dostały na początku Wielkiego Postu, bądź składają je u s. Katechetki lub w zakrystii.  
 4. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę będziemy za pośrednictwem Akcji Katolickiej rozprowadzali baranki wielkanocne zrobione z ciasta, dochód ze sprzedaży zasili fundusz remontu kaplicy loretańskiej.
 5. W tym tygodniu w piątek 8.04. od godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy o zgłoszenie chorych. 
 6. W piątek o godz. 1800 – Droga Krzyżowa ulicami Drohiczyna 
  ( ul. Jana z Drohiczyna, Mickiewicza, Pl. Kościuszki, Kościelna). Nabożeństwo zakończymy w Katedrze. Krzyż niosą następujące grupy: I Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, II Dzieci pierwszokomunijne, III Akcja Katolicka, IV Apostolat Maryjny, V Caritas, VI Trzeci Zakon św. Franciszka, VII Koła Żywego Różańca, VIII Chórzyści, IX Rodzice bierzmowanych, X Bierzmowani, XI Rada Parafialna , XII ministranci , XIII Siostry Sercanki, XIV Księża.  Prosimy strażaków z OSP o zabezpieczenie trasy.
 7. Spotkanie organizacyjne ministrantów przed Triduum Paschalnym w sobotę 9.04. o godz. 16.00 w sali na plebanii.
 8. Ofiary składane na tacę w niedzielę palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną. 
 9. W niedziele palmową po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i rodzicami
 10. W środę 6 kwietnia o godz. 19.00 w naszej katedrze odbędzie się Koncert Pasyjny, podczas którego wystąpi Pan Jerzy Zelnik. Koncert nosi tytuł Siedem Ostatnich Słów Jezusa Na Krzyżu, na podstawie medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela i miesięcznika Misyjne Drogi.
 12. W katedrze na stoisku z prasą można nabyć książki o bł. ks. Antonim Beszcie Borowskim. Ofiary za książki są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 13. W dniu 22 maja 2022 w Lionie we Francji odbędzie sie beatyfikacja sł. Bożej Pauliny Jaricot apostołki Żywego Różańca. 
  W związku z tą uroczystością Duszpasterstwo Maryjne Diecezji Drohiczyńskiej organizuje dniach 13-14 maja br. Kongres Maryjny. Program uroczystości przewiduje w pierwszym dniu spotkanie duszpasterzy i liderów wspólnot maryjnych oraz liderów innych wspólnot szczebla diecezjalnego i parafialnego. Natomiast 14 maja w katedrze drohiczyńskiej będą miały miejsce główne wydarzenia kongresu, czyli sesja naukowa, Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Sawczuka oraz spotkanie misyjne.
  Patronat nad kongresem objął JE ks. bp Piotr Sawczuk oraz pani senator RP Maria Koc.