4 Niedziela Wielkiego Postu

27 marca, 2022
  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostry Karmelitanki z Siemiatycz wraz z podopiecznymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Siostry mają stoisko z ozdobami wielkanocnymi, a zebrane ofiary posłużą Siostrom Karmelitankom na utrzymanie Warsztatu Terapii.
  2. W tym tygodniu wypada :
    – I piątek miesiąca, do chorych ks. Arkadiusz uda się od godz. 9.00, natomiast ks. proboszcz od godz. 14.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00;
    – I sobota miesiąca, różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim o godz. 7.30
  3. W czwartek 31 marca katecheza Maryjna w sali na plebanii po Mszy sw. wieczornej.
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 28 marca po Mszy św. wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia:
     – spotkanie i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców po Mszy sw. o godz. 12.00,
    – Msza św. trydencka o godz. 15.00
    – rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny WSD w Drohiczynie; ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone do dyspozycji rekolekcjonisty, rekolekcje będą trwały do wtorku 5 kwietnia,
  6. W następnym tygodniu w środę 6 kwietnia o godz. 19.00 w naszej katedrze odbędzie się Koncert Pasyjny, podczas którego wystąpi Pan Jerzy Zelnik. Koncert nosi tytuł Siedem Ostatnich Słów Jezusa Na Krzyżu, na podstawie medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela i miesięcznika Misyjne Drogi.
  8. W katedrze na stoisku z prasą można nabyć książki o bł. ks. Antonim Beszcie Borowskim. Ofiary za książki są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  9. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Zdzisław Grzegorz Kamiński stanu wolnego i Anna Krzemińska panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.  Michał Bartosiak kawaler z parafii tutejszej i Emilia Smuniewska panna z parafii Kożuchówek, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.