05 września, 2021

23 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Ofiary, które złożymy do puszek po Mszach  św. zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klas III, które będą miały przygotowanie do I Komunii św. i ich rodzicami.
 4. Za tydzień w niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć album poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu, który ukazuje Jego wizyty w naszej diecezji. Koszt 35 zł.
 5. 11 września w sobotę odbędą się Dożynki Diecezjalne w Ciechanowcu. Naszą Parafię będą reprezentować mieszkańcy Drohiczyna.  Natomiast w niedzielę 12 września będziemy przeżywali dożynki parafialne i gminne. Prosimy sołtysów poszczególnych miejscowości o przygotowanie koszy dożynkowych. Msza św. dożynkowa będzie sprawowana o godz. 10.00 przy ołtarzu papieskim. Na tej Mszy św. będziemy gościli motocyklistów z Rajdu Katyńskiego.
 6. We wtorek 7.09 przypada wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. W tym dniu będziemy modlili się na nabożeństwie wieczornym do błogosławionego Ignacego.
 7. W środę 8 września święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej. Msze św. w kościele pofranciszkańskim o godz. 7.00, w katedrze o godz. 10.00 i o godz. 18.00;  w kaplicy w Chutkowicach o godz. 9.00, w Bujakach i w Minczewie o godz.  15.00
 8. W Drohiczynie w dniu 6 września 2021 r. będzie działał mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego 2021 przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
 9. Organizujemy dla dzieci ze Szkoły podstawowej i ich rodziców pielgrzymkę do Zuzeli, czyli do miejsca urodzenia kard. Wyszyńskiego w dniu 18 września. Zapisy u s. Anny 
 10. W tym roku rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klasy VI i VII . Spotkanie organizacyjne będzie w niedzielę 26 września o godz. 12.00
 11. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii 2 ofiary po 150 zł, na fundusz cmentarny 2 ofiary po 50 zł, na remont kaplicy loretańskiej 200 zł.

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Daniel Stasiuk kawaler z parafii tutejszej i Paulina Sosinowska panna z parafii p. w. Ducha Świętego w Siedlcach, zapowiedź druga; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.