29 sierpnia, 2021

22 Niedziela Zwykła

 1. W sobotę 4 września, zapraszamy na pielgrzymowanie pieszo od miejsca urodzenia bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Korzeniówce Małej do naszej katedry w Drohiczynie, gdzie był ochrzczony – jest to trasa  10 km.

  Wymarsz z Korzeniówki o godz. 15.00. Msza św. w katedrze w Drohiczynie o godz. 18.00, a po niej comiesięczne nabożeństwo do bł. Ignacego Kłopotowskiego, które zwykle odbywa się w siódmym dniu każdego miesiąca.
 2. Za dwa tygodnie 11 września w sobotę odbędą się Dożynki Diecezjalne w Ciechanowcu. Naszą Parafię będą reprezentować mieszkańcy Drohiczyna.  Natomiast w niedzielę 12 września będziemy przeżywali dożynki parafialne i gminne. Prosimy sołtysów poszczególnych miejscowości o przygotowanie koszy dożynkowych. Msza św. dożynkowa będzie sprawowana o godz. 10.00 przy ołtarzu papieskim. Na tej Mszy św. będziemy gościli motocyklistów z Rajdu Katyńskiego.
 3. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę 5 września o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
 4. Spotkanie wszystkich ministrantów z ks. Arkadiuszem odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godz. 17.00 na plebanii. Bardzo prosimy o przybycie ministrantów wraz z rodzicami celem omówienia pracy na najbliższy rok. 
 5. Spotkanie z dziećmi klas III, które będą miały przygotowanie do I Komunii św. i ich rodzicami w niedzielę 5.09  na Mszy św. o godz. 12.00
 6. W tym tygodniu wypada: 
  I czwartek miesiąca; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu,
  I piątek miesiąca, od godz. 9.00 udajemy się do chorych. W kaplicy w Minczewie Msza św. o godz. 15.00. O spowiedzi w pierwsze piątki przypominamy dzieciom, które były u pierwszej komunii św.
  I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim
 7. W środę 1 września początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Katedrze o godz.8 15. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.  Przypominamy uczniom o spowiedzi na początek roku szkolnego. 
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Niedziela. Mamy też do nabycia Mały Przewodnik Katolicki dla najmłodszych o bł. księdzu Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
 10. Siostry Loretanki zapraszają do Sanktuarium  Matki Bożej Loretańskiej w Loretto na odpust 5 września 2021 w  90 rocznicę śmierci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Organizujemy wspólny wyjazd z naszej parafii, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. W niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić będziemy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych będzie kwesta do puszek na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Daniel Stasiuk kawaler z parafii tutejszej i Paulina Sosinowska panna z parafii p. w. Ducha Świętego w Siedlcach, zapowiedź pierwsza; Łukasz Siwik kawaler z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii i Angelika Buśko panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.