25 lipca, 2021
  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach. Po Mszach św.  zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych.
  2. Za chwilę odmówimy modlitwę i pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone zakup środków transportu  dla misjonarzy.
  3. W poniedziałek 26 lipca wspominamy św. Annę i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  4. Zbliża się czas wyruszenia 31 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca / od poniedziałku / rozpoczną się zapisy do Grupy Katedralnej. Pielgrzymi z Drohiczyna wyruszają w niedzielę 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Pielgrzymi Duchowi  zapisują swoją intencję w kancelarii, którą przekażemy pątnikom, aby zanieśli ją na Jasną Górę.
  5. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Wólki Zamkowej i Tonkiel o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.
  6. ks. proboszcz odwiedzi  chorych z Komunią św. w sobotę 31 lipca od godz. 9.00, natomiast ks. Arkadiusz odwiedzi chorych z Komunią sw. w I piątek miesiąca, czyli 6 sierpnia.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00, natomiast Msza św. Trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
  8. Zapraszamy do czytania tygodnika NIEDZIELA
  9. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu: na utrzymanie parafii 200 zł i 50 zł, na fundusz cmentarny 50 zł,

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paulina Szymańska panna z parafii tutejszej i Jacek Jaworucki kawaler z parafii Skibniew, zapowiedź druga;  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.