18 lipca, 2021
  1. 20 lipca wypada 2 rocznica ingresu do katedry J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka, naszego Biskupa Drohiczyńskiego. W modlitwie polećmy Go Bogu.
  2. W niedzielę, 25 lipca będziemy przeżywali Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach oraz będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych.
  3. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. ( przy kościele Sióstr Benedyktynek, kościele pofranciszkańskim i przy katedrze, a także przy kaplicach ) błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.  Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w bardzo cennej organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę na ten szlachetny cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, bez których nie są w stanie prowadzić działalności misyjnej na trudnych misyjnych drogach.
  4. Zbliża się czas wyruszenia 31 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca / od poniedziałku / rozpoczną się zapisy do Grupy Katedralnej. Pielgrzymi z Drohiczyna wyruszają 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Pielgrzymi Duchowi  zapisują swoją intencję w kancelarii, którą przekażemy pątnikom, aby zanieśli ją na Jasną Górę.
  5. Zapraszamy na koncert organowy w ramach praojektu PODLASKIE ORGANY. Koncert odbędzie się dzisiaj w naszej katedrze o godz. 20.00 . Recital organowy wykona Pan Józef Kotowicz z Białegostoku.
  6. Zapraszamy do czytania tygodnika NIEDZIELA

Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paulina Szymańska panna z parafii tutejszej i Jacek Jawerucki kawaler z parafii Skibniew, zapowiedź pierwsza;  Karolina Jaroć panna z naszej parafii i Mariusz Lange kawaler z parafii św. Zygmunta w Kleszczelach, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.