04 lipca, 2021
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Jerzego Basaja, Krajowego Duszpasterza Apostolatu Maryjnego . Nasza Wspólnota Apostolatu Maryjnego będzie obchodziła 25 -lecie założenia i  formacji. Uroczysta msza św. będzie sprawowana o godz. 12.00
  2. W ubiegły piątek zakończyliśmy półkolonie dla dzieci. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie tego wypoczynku. Dziękuję ks. Arkadiuszowi Szmurło za pomoc i Paniom, które opiekowały się dziećmi: Edycie Kłoczkowskiej, Joannie Wrzosek, Magdzie Ślepowrońskiej i  Marii Olszewskiej. Uczestniczyło 48 dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
  3. Składam podziękowanie Panii Suchowierskiej za pielęgnowanie zieleni przy katedrze.
  4. W przyszłą niedzielę 11.07.  obchodzimy święto św. Benedykta opata i patrona Europy. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlili również za ks. Benedykta Karpińskiego w dniu Jego imienin
  5. Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną, po Mszy św. o godz. 1000 procesja eucharystyczna.
  6. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  7. Podlaski Instytut Kultury zaprasza na niedzielny koncert organowy w ramach projektu PODLASKIE ORGANY. Koncert odbędzie się najbliższą niedzielę w naszej katedrze o godz. 20.00 . Za organami zasiądzie Pan Józef Kotowicz. Repertuar będzie obejmował różnorodny zestaw utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, w tym: Preludia, opracowania chorałowe i fugi J.S. Bacha, utwory Maxa Regera, Cezara Francka i Witolda Lutosławskiego. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
  8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne, które wpłynęły w tym tygodniu: od młodzieży bierzmowanej na remont kaplicy loretańskiej 600 zł, na fundusz cmentarny 100 zł i 2 x po 50 zł, na utrzymanie parafii 2 x po 150 zł. Apostolat Maryjny złożył ofiarę 1000 zł na ornat maryjny.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Sebastian Kazula kawaler z naszej parafii i Justyna Kamińska panna z parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.