02 lipca, 2021
  1. W naszej parafii gościmy ks. Mieczysława Rzepniewskiego, kapłana poetę. Po Mszach św. będzie można nabyć tomiki poezji z dedykacją autora.
  2. We wtorek 29.06 obchodzimy ur. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin J.E.Ks. Bpa Piotra Sawczuka, naszego pasterza. W modlitwie polecajmy Go Panu Bogu. Msze św. w kościele pofr. – 700   i 18.00 , w Katedrze – 1000 , 12.00 , w Chutkowicach –800, Minczewie – 900, Bujakach – 1100. Taca na cele Stolicy Apostolskiej.
  3. W pierwszą niedzielę lipca tradycyjnie przypada rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Ostrożanach.
    Z naszej parafii o godz. 700 spod kościoła pofranciszkańskiego wyruszy piesza pielgrzymka do Ostrożan. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.
  4. Msza św. trydencka będzie sprawowana za tydzień w k. pofranciszkańskim o godz. 15.00
  5. Przypominamy, że w czasie wakacji w lipcu i sierpniu msza św. wieczorna w niedziele  będzie odprawiana o godz. 1900.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu wypada:
    – I czwartek miesiąca ; dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najśw. sakramentu od godz. 17.00
    – I piątek miesiąca, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00
    – I sobota miesiąca, różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim po Mszy św. o godz. 7.00, do chorych udamy się od godz. 9.00,
  8. Dbajmy o porządek na cmentarzu. Do kontenerów wyrzucamy tworzywa sztuczne: znicze, doniczki po kwiatach, sztuczne kwiaty i sztuczne wieńce i folie. Obok kontenerów zostawiamy tylko rzeczy organiczne: ziemię z doniczek, naturalne kwiaty i wieńce z gałązek świerku. Prace związane z budową nowych nagrobków uzgadniamy z ks. proboszczem.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela, a w nim m. in. relacja ze srebrnego jubileuszu ks. proboszcza.
  10. Bóg zapłać za ofiary indywidualne, które wpłynęły w tym tygodniu: na fundusz cmentarny 50 zł, na utrzymanie parafii 150 zł.