- Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbiera ofiary do puszek w ramach akcji: Polak z sercem. Celem tej akcji jest pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. W tym roku młodzież z KSM z zebranych ofiar zakupi plecaki, zeszyty i inne materiały szkolne i w sierpniu uda się na Ukrainę i Litwę z pomocą dla polskich dzieci. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
- W tym tygodniu:
- we wtorek 24.06. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji na oktawę Bożego Ciała wieczorna Masza św. będzie sprawowana w katedrze .Po wieczornej Mszy św. udamy się na Bug, aby poświęcić wodę i modlić się o szczęśliwe wakacje. Prosimy młodzież i dzieci o przygotowanie wianków .
- Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej są śpiewane Nieszpory Eucharystyczne i jest procesja. Prosimy szczególnie ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki i noszące poduszeczki do udziału w procesji. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie ziół i kwiatów, a także obrzęd błogosławieństwa dzieci, dlatego zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po nabożeństwie wszystkich, którzy służyli do procesji zapraszamy na wspólne ognisko przy plebanii.
- w piątek 27.06. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie sprawowana w piątek 21 czerwca o godz. 8.15 w katedrze
- w sobotę 28.06. wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
- w niedzielę 29.06 uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin J.E.Ks. Bpa Piotra Sawczuka, naszego pasterza. W modlitwie polecajmy Go Panu Bogu. Taca na cele Stolicy Apostolskiej.
- Parafialny Oddział Caritas informuje, że będzie wydawana żywność z Programu Żywnościowego w dniach:24, 25 i 26 czerwca w godzinach: 9.00-12.00 i 15.00-17.00
- Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela i magazyn Niedzieli: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna, a w nim ciekawe artykuły pt. „Orlica Boga”, o św. Teresie z Avilii i artykuł pt. „Książę Niezłomny”, o kardynale Adamie Sapiesze . Zachęcamy do lektury.
12 Niedziela Zwykła
22 czerwca, 2025