08 września, 2024
  1. Spotkanie  z dziećmi klasy III Szkoły Podstawowej, które rozpoczną przygotowanie do I komunii św. i ich rodzicami w piątek 13 września po mszy św. o godz. 18.00
  2. Bóg zapłać mieszkańcom wsi Sieniewice za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych w Korytnicy.  Za rok dożynki diecezjalne odbędą się w Drohiczynie. Prosimy, aby wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy wsi Sytki.
  3. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom wsi Tonkiele za zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów zdążających do Loretto.
  4. Święto Podwyższenia Krzyża przypada w sobotę 14 września. Msze św. w tym dniu: o godz. 7.00  i 18.00
  5. W najbliższą niedzielę 15.09. przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
  6. Za tydzień w niedzielę 15 września  Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 r.  Będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny.
  7. W niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 18, w Katedrze odbędzie się koncert „Credo” prezentujący XVI-wieczne utwory chorałowe ze zbiorów polskich benedyktynek z czasów Matki Magdaleny Mortęskiej. Wykonawcą koncertu będzie białostocka, żeńska Schola Gregoriana „In Omnem Terram” po dyrekcją Pawła Kasprzyka. Serdecznie zapraszamy.
  8. Chcemy zorganizować już po raz trzeci w katedrze nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu połączone z rozważeniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, Służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Do udziału zapraszamy cały dekanat. Odbędzie się ono z 4 na 5 października, czyli z pierwszego piątku na sobotę października.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.
  10. W naszej parafii zbieramy podpisy pod protestem wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Listy są wyłożone za ławkami