14 lipca, 2024
  1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek 16 lipca NMP z Góry Karmel, czyli MB Szkaplerzną; w sobotę 20 lipca Bł. Czesława prezbitera, w tym dniu mija 5 rocznica ingresu do katedry biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. W modlitwie polećmy Go Bogu.
  2. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. ( przy kościele Sióstr Benedyktynek, kościele pofranciszkańskim i przy katedrze, a także przy kaplicach ) błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.  Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w bardzo cennej organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę na ten szlachetny cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, bez których nie są w stanie prowadzić działalności misyjnej na trudnych misyjnych drogach.
  3. W przyszłą niedzielę 21 lipca o godz. 19.50 w naszej katedrze odbędzie się koncert muzyki organowej. Serdecznie zapraszamy
  4. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela i miesięcznik Rycerz Niepokalanej
  5. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Michał Michałowski, kawaler zamieszkały w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie i Sylwia Paulina Pykało, panna zamieszkała w Runicach parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza;   Anna Wasilewska, panna zamieszkała w Sieniewicach, parafii tutejszej i Wojciech Cezary Maćkowiak, kawaler, zamieszkały w Lisowie z Parafii św. Rocha w Miłkowicach, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną